בבמה צעירה לתיאטרון

שיעורי הדרמה הם חווייתיים ומעצימים. כל אחד ואחת מהילדים והילדות בסטודיו, מקבל במה לביטוי אישי ואנו שמים דגש על הקשבה, שיתוף פעולה ועבודה בקבוצה.

החלל בו אנו עובדים גדול, מאובזר, מואר ונעים. הבמה והקלעים משרים אווירה של חדר חזרות מקצועי. אנו משתמשים בתחפושות, תפאורה ואביזרים הנמצאים בשפע בסטודיו. 

בשיעורי הדרמה אנו לומדים בעזרת טכניקה של תיאטרון סיפור , אנו מאלתרים בחופשיות, לומדים דרך אימפרוביזציות ומשחקים משחקי תיאטרון. הילדים רוכשים מושגי יסוד מקצועיים מעולם התיאטרון, כגון: מטרה, מכשול, קונפליקט דרמטי ועוד. אנו לומדים לעצב דמות ולהבין את המניע שלה, להגיש ולהרגיש את הטקסט ולזהות מה מסתתר "מתחת לטקסט". חלק מתרגילי התיאטרון הם בהשראת מוסיקת עולם, מוסיקה קלאסית וג'אז. תרגילים נוספים משלבים ציורים של הילדים וכן ציורים ממיטב הקלאסיקה העולמית. במהלך השנה הילדים רוכשים כלים למודעות עצמית ופיתוח המקצועיות האישית שלהם.

 
תלמידי במה צעירה לתיאטרון צופים בהצגות תיאטרון ונפגשים עם היוצרים: במאים, כוראוגרפים, שחקנים. החוג כולל  סדנאות העשרה בהם מתארחים מורים, שחקנים ואומנים. 
כחלק מתהליך יצירת הצגת הסיום שלנו אנו לומדים מה זאת כתיבה יוצרת-משותפת. אנו מאלתרים בהשראת מיטב הספרות הקלאסית. קבוצת הבוגרים שלנו נחשפת למחזאות קלאסית עולמית וכן מחזאות ישראלית מקורית. 


התלמידים ואני, בהקשבה ובשיתוף פעולה מלא, יוצרים יחדיו, אירוע משמעותי ומרתק, אותו אנו מעלים לבמה כהצגת הסיום.

הצגות הסיום שלנו, הם תוצר של תהליך משותף, של בחירת סיפור מוכר, אותו משכתבים לצורכי הקבוצה, או תוצר ישיר של אימפרוביזציה שהתרחשה במהלך השיעורים.

בסוף כל שנה , אנו מעלים הפקות מקצועיות על במה מקצועית

הקבוצות שלנו בבמה צעירה לתיאטרון
פלייר 2021_Page_1.jpg
פלייר 2021_Page_2.jpg